ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΣΤΟ | info@GETCERT.GR

Κουμπί καταχώρησης

Τοποθέτηση ετικέτας: , ,

Αυτό το θέμα περιέχει 3 απαντήσεις, έχει 2 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  Γιώργος Χ. 5 μέρες, 6 ώρες πριν.

Πίσω στο μάθημα
Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 1 έως 4 (από 4 συνολικά)
  • Συντάκτης

<p style=»text-align: center;»>Καλησπέρα. Η απορία μου έχει ως εξής. Έχω δημιουργήσει σε ένα φύλο Excel ημερομηνία σχόλια κτλ και θέλω να προσθέσω ένα κουμπί έτσι ώστε όταν πατάω να γίνεται αυτόματη καταχώρηση σε ένα άλλο φύλλο. Δεν εννοώ την φόρμα. Ευχαριστώ</p>

• Το θέμα τροποποιήθηκε 5 μέρες, 7 ώρες πριν από  Γιώργος Χ.

Καλησπέρα,

Το πρώτο φύλλο που θα καταχωρείτε ημερομηνία, σχόλια, κλπ θα είναι σε γραμμές η καταχώρηση (το ένα κάτω από το άλλο και θέλετε να πηγαίνει μόνο το τελευταίο;) ή θα γράφετε μία φορά, θα πατάτε το κουμπί και στη συνέχεια ότι γράψατε θα πηγαίνει ως νέα γραμμή σε ένα άλλο φύλλο εργασίας;

Στο φύλλο1 θα υπάρχει στο Α2 ημερομηνία, Β2 κίνηση, C2 κωδικός  D2 περιγραφή, E2 ποσότητα. Με την καταχώρηση των τιμών σε αυτά τα κελιά πατώντας το κουμπί καταχώρησης θα ήθελα να γίνει αυτόματη εγγραφή σε ένα άλλο φύλλο (φύλλο2 A2 B2 C2 D2 E2) Ευχαριστω πολύ για την γρήγορη ανταπόκριση σας.

Αυτό ίσως μπορεί να γίνει με την χρήση μακροεντολών ή με κώδικα vba. Θα προσπαθήσω αύριο (Δευτέρα) να ετοιμάσω μία μακροεντολή την οποία θα ανεβάσω εδώ. Ελπίζω να βοηθήσει.

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 1 έως 4 (από 4 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.

Getcert© Εκπαίδευση και ενημέρωση.
X